Spevák Radovan

Rado Moznich sa narodil 25. apríla 1988 v Košiciach, ako jediné dieťa svojej mamy, ktorá sa o neho starala štrnásť rokov. V tomto veku mu mama zomiera na rakovinu. Piesne legendárnej skupiny Bon Jovi začal spievať už ako malý chlapec, pretože jeho mama si ich často púšťala a to sa na Radovi neskôr odrazilo.

Začal spievať na rôznych verejných podujatiach už keď mal dvanásť rokov. Bolo to práve vtedy, keď letel vo svete megahit skupiny Bon Jovi „It´s my life“. Túto skladbu chcelo publikum počuť od Rada všade, pretože farba jeho hlasu bola už v tom veku identická s hlasom frontmana Jona Bon Joviho.

 

V roku 2003 dostal ponuku nahrať hymnu slovenskej hokejovej reprezentácie – „Nech Bože dá“, ktorú predstavil v januári 2004 na vyhodnotení ankety OTO 2003. V apríli roku 2004 vyšiel tento CD singel vo vydavateľstve BMG. Platňu pokrstili manželka slovenského hokejistu brankára storočia in memoriam Vlada Dzurillu – Zlata Dzurillová a hokejová legenda Jozef Golonka. Rado získal zlatú platňu.

Vzhľadom na skutočnosť, že okolo nahratia tejto veľmi úspešnej piesne existuje mnoho dohadov a rôznych fám opýtali sme sa priamo Rada, ako to v skutočnosti bolo:

„Nikomu som pieseň samozrejme neukradol bol som mladý interpret a ľudia s ktorými som pracoval si spolu s autormi piesne rozdelili všetko. Mal som pätnásť rokov a padol na zadok keď mi povedali: „naspievaj hokejovú hymnu a my ju vydáme“. Nemôžem za to, že ju pred tým naspievali aj iní interpreti a že im ju nikto nevydal. Táto pieseň je úspešná predovšetkým posolstvom a nábojom ktorý v sebe má. Tým sa stala hymnou Slovenského hokeja lebo spája vo svojom duchu náš Slovenský národ“.

Radovan Moznich

V máji 2012 dostal Rado od vedenia (KHL) pozvanie na štvrté záverečné vyhodnotenie tejto hokejovej ligy do Moskvy, kde zaspieval populárnu hymnu “Nech Bože dá“, ktorá sa aj na ruských hokejových štadiónoch stala veľmi populárnou.

V súčasnosti Radovan s kapelou nepretržite ponúka už od roku 2010 v piesňach skupiny Bon Jovi na rôznych spoločenských akciách nezabudnuteľný hudobný zážitok.