Rado si podmanil westernovú Európu 15/jul/2013

       Minulý týždeň 11/07/2013 sa bol Rado pozrieť ako vyzerá westernové jazdenie na európskej úrovni v rakúskom Wiener Neustadte, kde sa konali Majstrovstvá Európy amatérov a profesionálov. Tam v silnej konkurencii výborne obstála aj jediná naša reprezentantka, keď v celkovej klasifikácii obsadila siedme miesto. Rado jej výkon ocenil po svojom - zobral gitaru a zaspieval jej tri piesne - Always, It´s My Life a hymnu slovenskej hokejovej reprezentácie Nech Bože dá.

       Už pri prvých tónoch piesne Always sa zo všetkých strán začali okolo neho zbiehať jazdci a publikum z rôznych krajín Európy. Prítomní neskrývali prekvapenie nad kvalitou jej predvedenia a po doznení posledných tónov tejto krásnej balady Radovi nadšene zatlieskali pričom hneď padali otázky, kto tento mladý muž je, odkiaľ je a pod. Pribehol aj zástupca usporiadateľa a hneď ponúkol Radovi arénu s mikrofónom, čo ale Rado zdvorile odmietol.

       V tomto krátkom improvizovanom hudobnom vystúpení usporiadatelia, ale aj jazdci z viacerých krajín (hlavne Rakúsko, Nemecko, Taliansko) vyjadrili vážny záujem o jeho vystúpenie u nich doma na čo Rado odpovedal, že oni sa prezentujú hlavne ako kapela a on je v nej sólový spevák a gitarista.

       Prvé kontakty s westernovou Európou boli nadviazané a my veríme, že tento spontánny a neskrývaný záujem o Rada a kapelu prejde skoro aj do konkrétnych vystúpení - a držíme palce !

                                                                                                                                                                                   (ep)